
De Maas is meer dan een rivier. Ze verbindt mensen, gebieden en verhalen. In het Zuidelijk Maasdal wordt gewerkt aan een toekomst waarin ruimte is voor water, natuur, economie en de mensen die langs de Maas wonen. Maar hoe kijken mensen die al jarenlang met de Maas werken en leven naar de rivier en haar toekomst?
Op het platform van het Zuidelijk Maasdal zijn verschillende verhalen te lezen van mensen met een bijzondere band met de Maas. Fred Offerein, Gilbert Soeters en Mirjam Sibbel vertellen ieder vanuit hun eigen ervaring over de rivier.
Fred Offerein was van 1992 tot 2000 projectleider bij Project Grensmaas. Vanuit zijn jarenlange ervaring met complexe opgaven rond de Maas weet hij hoe belangrijk het is om verschillende belangen bij elkaar te brengen. Ook na zijn pensioen blijft de Maas hem bezighouden. Als voorzitter van de adviesgroep brengt hij de belangen en ideeën uit de omgeving onder de aandacht van de projectorganisatie.
Ook bij Gilbert Soeters loopt de Maas als een rode draad door zijn leven. Als archeoloog werkte hij bij de Maaswerken en de gemeente Maastricht. Zijn kennis van het verleden helpt hem om met een andere blik naar de toekomst van de Maas te kijken. Voor Gilbert is de rivier een belangrijke bron van kennis en inspiratie en een levensader voor Maastricht.
Mirjam Sibbel kijkt vanuit de watersport naar de Maas. Als voorzitter van de Maastrichtsche Watersportclub en actief wedstrijd- en toerroeier ervaart ze dagelijks hoe veranderlijk en krachtig de rivier is. Voor haar is de Maas niet alleen een plek om te sporten en elkaar te ontmoeten, maar ook een rivier waar je zorgvuldig mee moet omgaan. “De Maas is het kloppend hart van onze vereniging,” vertelt ze.
Benieuwd naar hun verhalen en hun kijk op de Maas? www.zuidelijkmaasdal.nl/nieuws/
Gilbert Soeters
Mirjam Sibbel
Fred Offerein


